ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף לרכב הוא ביטוח שניתן לרכוש כתוספת לביטוח החובה  ובניגוד לביטוח החובה אשר מכסה נזקי גוף, ביטוח רכב מקיף מכסה נזקי רכוש אשר נגרמו לרכב כתוצאה מתאונה או פגיעה כל שהיא. ביטוח מקיף לרכב מכסה מגוון רחב של בעיות בהם יכול להיתקל בעל הרכב וללא ביטוח מקיף עלול להוציא על תיקונם עשרות ואפיל אלפי שקלים. בין התחומים העיקריים אותם מכסה ביטוח מקיף לרכב ניתן למצוא פגיעות שהתרחשו בעקבות ניסיון לגניבה של הרכב או גניבה בכלל, פגיעה שנגרמה בשל תאונת דרכים, תקלות וקלקול של הרכב, פגיעות אשר מתרחשות כתוצאה מנזקי טבע כמו רעידות אדמה, רוחות חזקות וכד', פגיעות אשר התרחשו בזדון כגון פעולות איבה ומהומות שונות וכן תביעות של צד שלישי.

חלוקת סוגי הרכבים עבור ביטוח מקיף לרכב

בכדי להתאים את הסוג של אותו ביטוח מקיף לרכב שלו אתם זקוקים חברות הביטוח מבצעות חלוקה מסודרת של סוגי הרכבים השונים בשלושה שלבים:

 • בשלב הראשון מבוצעת חלוקה של הרכבים הפרטיים והמסחריים אשר המשקל שלהם הינו נמוך ממשקל של 4 טון לבין רכבים פרטיים ומסחריים אשר משקלם עולה על משקל של 4 טון.
 • בשלב השני מבצעים חלוקה על פי מספר הגלגלים של הרכב – רכבים בעלי ארבעה גלגלים יקבלו הצעה אחת עבור ביטוח מקיף לרכב ואילו רכבים דו גלגליים יקבלו הצעה אחרת עבור ביטוח מקיף לרכב.
 • בשלב השלישי מבצעים חלוקה בין רכבים שאינם מעל 10 שנים על הכביש לבין רכבים ישנים יותר הנמצאים מעל 10 שנים על הכביש. בשל הסיכון הגבוה של הרכבים הישנים להתקלקל ולהיתקע, ביטוח מקיף לרכב ישן יהיה שונה מאשר ביטוח מקיף לרכב חדש. בנוסף, רכבים ישנים, אשר נמצאים בכביש למעלה מ – 10 שנים, לרוב מבוטחים אך ורק בביטוח של צד ג' משום שתאונה של רכב כזה או פגיעה אחרת עלולה להרוס אותו לחלוטין כך שכלל לא ישתלם לתקן אותו.

בנוסף, אדם אחר מגיע בכדי לרכוש ביטוח רכב מקיף עבור רכב בודד יקבל הצעה של ביטוח מקיף לרכב אשר שונה לחלוטין מהצעה שיקבל בעל של צי רכבים בכולל יותר מ – 40 רכבים. כידוע, החוק במדינת ישראל קובע תנאי מינימום להצעות של ביטוח מקיף לרכב אך אדם אשר ברשותו צי של רכבים יכול להגיע להסכם עם חברת הביטוח גם ללא התייחסות לתנאי המינימום.

הטבות וכיסויים בביטוח מקיף לרכב

מעבר לתנאי המינימום הקבועים בחוק עבור ביטוח רכב מקיף מציעות חברות הביטוח כיסויים והטבות שונות הכלולות באותו ביטוח מקיף לרכב שהן מציעות. ההטבות והכיסויים הנוספים הללו הם אלו שמושכים את המבוטחים לרכוש את הביטוח דווקא אצל חברה אחת ולא אצל אחרת והם למעשה היתרון של חברה מסוימת על פני חברתה. בין הכיסויים המיוחדים אותן מציעות חברות הביטוח השונות כתוספת לאותו ביטוח מקיף לרכב תוכלו למצוא כיסויים כמו:

 • ביטוח לאביזרים אשר מותקנים ברכב כמו מערכות סטריאו, מערכת DVD, טלפון ועוד.
 • עבור רכבים מסחריים אשר משלם עולה על משקל של 4 טון תוכלו למצוא כיסוי וביטוח למזגן הרכב.
 • ביטוח המאפשר לבעלי רכבים חדשים אשר נגנבו להוסיף סכום כסף מועט ולקבל רכב חלופי חדש יותר במקום הרכב הישן שנגנב.
 • ביטוח למקרים של רעידות אדמה אשר אינם כלולים בתנאי המינימום הקבועים בחוק ביטוח מקיף לרכב.
 • ביטוח המכסה מצב בו השמשות של הרכב נשברות או נסדקות.
 • ביטוח המכסה חפצים אישיים אשר נמצאים ברכב.
 • ביטוח המעניק לאדם שירותי גרירה ורכב חלופי עד שיקבל את רכבו המתוקן.
 • ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכב בעקבות מהומות שונות.

איך לבחור את הביטוח המקיף הטוב ביותר ?

כיום ישנן חברות ביטוח רבות אשר מציעות ביטוח רכב מקיף ולכן אנשים רבים העומדים לפני רכישה של ביטוח מקיף לרכב מתבלבלים ואינם יודעים באיזה חברה לבחור וממי יקבלו את הצעת ביטוח מקיף לרכב הטובה ביותר. ובכן, אם גם אתם מבולבלים ולא יודעים איזו הצעת ביטוח מקיף לרכב היא הטובה ביותר עבורכם הנה מספר טיפים חשובים:

קודם כל, בצעו השוואת מחירים של ביטוח רכב מקיף בין חברות הביטוח השונות ואל תבחרו בחברת הביטוח הראשונה שאיתה אתם מדברים. השוואת המחירים עשויה להעלות לפניכם פערים עצומים בין הצעה להצעה של ביטוח רכב מקיף גם מבחינת המחיר וגם מבחינת הכיסויים אותם מציעה חברה הביטוח.

אם אתם רוצים לקבל הנחה משמעותית בהצעת ביטוח מקיף לרכב מומלץ לבצע את כל הביטוחים באותה חברה – גם החובה, גם צד ג' וגם המקיף.

  מידע נוסף אודות ביטוח מקיף לרכב:

  השוואת ביטוח מקיף לרכב ביטוח מקיף זול הצעות ביטוח מקיף ביטוח מקיף – השוואת מחירים